Haber

İddia… Hatay’da ilaçlar 3 katına satılıyor: Çaresizce alıyoruz

Maraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremin ardından bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ederken, afetten en çok etkilenen Hatay’da da uyuşturucu krizi yaşanıyor. Hatay Arsuz’da evi yıkılan ve ailesiyle birlikte dışarıda kalan Mehmet Özdemir, soğuk algınlığı, ateş düşürücü ve burun tıkanıklığı giderici ilaçlar almak için Arzu Köyiçi mahallesindeki eczaneye gitti.

Köyiçi Eczanesi çalışanları, iddiaya göre piyasa değeri 330 lira olan ilacı 1300 liradan sattı. Eczane yetkilileri, Özdemir’den ödemeyi IBAN üzerinden kendilerine göndermesini istedi.

‘HER ŞEYİMİZİ KAYBEDİYORUZ, ALMAK ZORUNDAYIZ’

Gerekli fiyatı gönderip ilaçları teslim alan Özdemir yaşadıklarını şöyle anlattı: “Hatay Arsuz’da açık eczane bulduk. İlaç istedik. Bizden EFT ile 1300 lira istediler. İlaçların reçeteye yazılması normal. aile hekimine.Normalde bu ilaçlara çok para ödemiyoruz.Özel sağlık sigortamız var.Bunun dışında temelde reçete yazanlarımız var.Devletin aldığı fiyat farkı reçeteyle birlikte ödeniyor.Biz Fiyatı bu kadar yüksek olan hiçbir ilaca hiç bu kadar para vermemiştik. Çaresiz kaldığımız için almak zorunda kaldık. Evimiz yıkıldı. Sahip olduğumuz her şey gitti. Başımızı koyacak yer yok. Ve bir şeye ihtiyacımız olduğunda elimizde olanı veririz.”

pozantiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu