Teknoloji

Google’ın Gizli Sekme Kullanıcılarını Memnun Edecek Özellik

Google Chrome’da gizli sekme Birçok kişi için çok kullanışlı bir özellik. Kullanıcılar bu sekme yardımıyla tarama geçmişlerinin kapalı kalmasını ve verilerinin kaydedilmemesini sağlayabilirler. Şimdi ise Google’ın getirdiği yeni bir özellik, bilinmeyen sekmeyi kullananları daha da memnun edecek gibi görünüyor.

Google, bir blog gönderisinde western sekmesi için bir özellik getirdiğini duyurdu. Buna göre, kullanıcılar artık gizli sekmelerini tutabiliyor kilitleyebilirler . Özellik, Android kullanıcıları için yaygın olarak kullanılabilir olacak. iOS için bu biçim zaten bir seçenekti.

Yeni, özellikle telefonunuzu kullananlar tarayıcınızı açamayacak ve bilinmeyen sekmelerinizi göremeyecek.

Yeni biyometrik doğrulama özelliği ile telefonunuzu kullanırken başka bir kişinin tarayıcınıza ve bilinmeyen sekmelerinize girmesini engelleyebilirsiniz. engelleme amaçlanmıştır. Biraz daha açarsak tarayıcıyı kullanmaya başladığınızda bilinmeyen sekmeyi normal şekilde açabileceksiniz. Ancak Chrome’dan başka bir uygulamaya geçip bu sekmelere döndüğünüzde ayarladığınız kilidi açmanız gerekecektir.

Kilidi açmak için Google şifre, parmak izi veya yüz tanıma seçeneklerin mevcut olduğunu gösterir. Normal sekmeler için böyle bir kilitleme özelliğinin olmadığını da ekleyelim.

Android kullanıcılarına sunulmaya başlanan özellik, Chrome’un ‘Ayarlar’ bölümünde yer alıyor. Gizlilik ve güvenlik’ bölümü aktif hale getirilebilir. Şimdi herkesin başına gelmemiş olabileceğini belirtmeden geçmeyelim.

haber-akyazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu